Akciğerleri Güçlendiren Besinler

Akciğerleri Güçlendiren Besinler

Akciğerler tüm toz ve mikropları emer, bu nedenle akciğerlere iyi bakmak çok önemlidir. 

Aşağıda akciğerleri güçlendiren besinler hakkında bazı gıdaları tanıtacağız. 

  1. Armut yenilebilir ve suludur, %85 su içerir, tatlı ve ekşi tat içerir, çeşitli vitaminler ve kalsiyum, çinko, demir, iyot vb. gibi eser elementler içerir, bu nedenle eski çağlardan beri en popüler meyvelerden biridir. 

Sonbaharda hava kuru ve nem düşüktür. Her gün armut yemeye devam ederseniz kuruluğu bastırır ve ciğerleri yumuşatır. 

Armut yemek kuru öksürük, kaşıntı, ağrı, ses kısıklığı, kabızlık ve solunum yolu enfeksiyonlarının neden olduğu diğer semptomları önleyebilir ve bunlardan fayda sağlayabilir. Armudu pişirirseniz akciğerleri yumuşatır, balgamı giderir ve öksürüğü durdurur. Etkinliği daha yüksek olur.

Ayrıca bal ile karıştırılan armutlar etkilidir, bir diğeri ise uykuyu iyileştirmek ve nasırları önlemek için kayısı çekirdeği ile karıştırılır. 

  1. Sarımsak; tadı hafif ekşi, hafif ve çok besleyicidir. Kanser hücrelerinin çoğalmasını önleyebilen protein, vitaminler ve karoten içerir.Sarımsak akciğerleri yumuşatabilir, öksürüğü durdurabilir ve ruh halini düzenleyebilir. Tavada veya fırında sarımsağı pişirip yemek en iyi yöntemdir ve daha lezzetlidir ve ayrıca uykuyu iyileştirir. 

Siz de bu konularda sorun yaşıyorsanız hemen bize ulaşabilirsiniz. Bize whatsapp üzerinden ulaşmak için whatsapp butonuna tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir